Jako niespełna 24-letni człowiek, zaczynający życie na własny rachunek i poważnie myślący o przyszłości, zauważyłem jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa ekologia. Zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób z tym niezwykle ważnym trendem mogę powiązać swoją pracę – mimo, iż z wykształcenia nie jestem ekologiem a ekonomistą.

Nasze początki

W naszej codzienności bardzo często mamy do czynienia z opakowaniami – czy to z tworzyw sztucznych czy też kartonowych. Opakowania tekturowe są jednymi z najbardziej ekologicznych, ponieważ produkowane są z tektury otrzymywanej z makulatury. I to właśnie sprawiło, że postanowiłem podjąć to ryzyko i założyć firmę, która będzie produkować w pełni ekologiczne opakowania z tektury falistej.

Początki, z racji mojego wieku oraz braku doświadczenia w branży, nie były łatwe. Samodzielnie szukałem informacji na temat rodzajów opakowań. Nauczyłem się jak produkowana jest tektura falista, jakie są jej rodzaje, jakie ma parametry i jak ogromną rolę odgrywa jej typ oraz gramatura. Moim kapitałem była olbrzymia wiara oraz chęć uczenia się oraz rozwoju, ale też odwaga, ponieważ na zakup pierwszych maszyn zdecydowałem się nie mając żadnej umowy na rynku zbytu. Pierwszym naszym Klientem była firma produkująca zawory kulkowe, z którą do dziś współpracujemy.

Pierwsze maszyny ustawione były w przydomowej hali mojego domu rodzinnego i to właściwie tam wszystko się zaczęło. Po pewnym czasie udało się stworzyć większą bazę Klientów – aby rozwijać moją działalność zacząłem potrzebować więcej miejsca. Niewątpliwie ważnym momentem dla firmy była zmiana lokalizacji – chciałem, by miejsce, do którego przeniosę firmę, było blisko mojego miejsca zamieszkania, jak również miało powierzchnię, która nie będzie ograniczać planowanego rozwoju firmy. Szukając terenów inwestycyjnych natrafiłem na działkę po starej rozlewni wody mineralnej. Działka położona w miejscowości Żylice – 3 km od Rawicza, teren o łącznej powierzchni 7 ha. To było to…

Data założenia: 15.10.2005